wtorek, 14 Lip 2020
sobota, 14 marca 2020 11:00

Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce od dnia 13 marca 2020 roku każe podjąć nowe działania, także w dziedzinie życia religijnego Kościoła w Polsce. Dotyczy to również naszej Parafii w Ligowie. Zgodnie z rozporządzeniem Biskupa Płockiego:

1. Nie odbędą się Wielkopostne Rekolekcje Parafialne.

2. W trosce o wzajemne zdrowie i odpowiedzialność za innych, pamiętajmy o możliwości skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych jednocząc się w modlitwie za pomocą mediów.

3. Wewnątrz kościoła może znajdować się podczas Mszy Świętej nie więcej niż 50 osób.

W nawiązaniu do tych rozporządzeń, ks. Proboszcz naszej ligowskiej Parafii pragnie poinformować, że:

Ad.1 – w Parafii po Świętach Wielkanocnych ( w okresie wielkanocnym) zostanie zorganizowany dzień spowiedzi, aby każdy miał możliwość wypełnić 2 i 3 Przykazanie kościelne: Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty oraz Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.

Ad. 2 - podczas udziału w transmisjach Mszy Świętych nie oglądamy Mszy św. lecz w niej uczestniczymy, odmawiając głośno wszystkie modlitwy i wykonując gesty liturgiczne, tak jakbyśmy byli na Mszy św. w kościele.

Ad. 3 – aby sprostać temu wymaganiu w naszej Parafii będzie odprawianych 6 Mszy św. niedzielnych

W SOBOTY – godz. 16.00 w Źródłach

godz. 17.00 w kościele